Музей Склад в Перечині

проживание и питание:

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

Внимание
 • Google Geocoding API error: The request was denied.
reklama pro karpaty

Приватний музей побуту і звичаїв «Склад»

Приватний музей побуту і звичаїв «Склад»
в рамках тура - бесплатно 1 грн. Бронировать
Мабуть, багато хто не знає і навіть не здогадується, що в мальовничому селі Дубриничі знаходиться приватний народний музей побуту та звичаїв, який є ще й центром міжнародних зустрічей. Музей має цікаву назву «Склад».

Охрестили музей так тому, що колись колгосп це приміщення використовував як склад зернових продуктів. Ініціатором створення приватного музею побуту та звичаїв в Дубриничах була корінна жителька Аліса Смирна, яка й зараз піклується та завідує «Складом».
Село Дубриничі має імідж гостинних господарів, музей часто приймає не тільки українських, але й іноземних гостей. Тут іноземці можуть дізнатися багато цікавого про українську культуру, народні звичаї і традиції, скоштувати дубриницьку кухню та навчитися готувати національні страви.
У музеї знаходиться дуже багато старовинних речей, які колись були в активному вжитку закарпатців, тут можна знайти кросна, веретена, нічелниці, берда, граблі, вили, косу, возик, народний одяг. Всі експонати збирають по селах Перечинщини.
В «Складі» проводяться українські вечорниці, на які збираються дівчата та парубки не тільки з Дубриничів, але й з інших сіл. Для туристів діє спеціальна програма з елементами весілля, жартами і танцями. Іноземців пригощають дубриницькими стравами, приготованими найкращими господинями села. Скуштувати тут можна і «заправлену фасолю», вареники, борщ, кнедлі, деруни, сегединський, мед, леквар. Пригостять у «Складі» горілчаними напоями - вишнівками, слив’янками, готується все з домашніх запасів. Дубриницькі газдині проводять майстер класи, де гості можуть навчитися ліпити вареники та готувати різні національні страви.
Коли приїздять гості з інших країн, у музеї діє виставка-продаж сувенірів, переважно кераміки. Усі сувеніри виготовлені народними умільцями. Музей активно співпрацює з деякими німецькими та австрійськими туроператорами. Іноземці приїжджають в село на електричці, місцева громада організовує гостям походи в гори, до Соколового каменю, велопрогулянки.

За однією з версій назва села Дубриничі походить від слів «добра ніч», тобто побажання-прощання. (Дубриничі – село «добрих ночей» та гостинних господарів, так говорили про нього жителі та люди, які проходили через село. Вони зупинялися біля корчми або у гостинних хазяїв, щоб відпочити за ніч, а потім розповідали про «добру ніч» яку провели у колі гостинних людей. Звідси й назва села – Дубриничі.) Саме тому, для іноземних туристів у «Складі» завжди роблять прощальні вечори, щоб вони добре запам’ятали ту добру ніч, яку провели в Дубриничах, а ідеальним місцем для цього є саме «Склад».
Нещодавно для 50 австрійських гостей було організовано театралізоване дійство, на якому австрійці змогли познайомитися та побачити традиційне українське-дубриницьке весілля. Одружували 80-річну пару, молоді були одягнені в народні костюми нареченого та нареченої. Веселилися гості під чардаш, побачили обряд вінчання молодої і танцювали хустковий танець. На весіллі грали дубриницькі музики.

www.perechyn-rada.gov.ua

Поиск туробъекта

Новости

Отзывы


 • Вікторія Олаг 26.11.2020 13:13
  Дякуємо за організацію екскурсій по Ужгороду, на чани і в Берегово. Все було ок! екскурсовод інтелегентний, начитаний молодий чоловік Юра дуже гарно розповідав, було цікаво! Дякую, що пішли нам на зустріч і тур зробили максимально бюджетним, при тому, що 2 екскурсії у нас були індивідуальні. Однозначно ...

  Подробнее...

   
 • людмила и вика 14.08.2020 00:16
  Доброі ночі ! 5 та 6 серпня 2020 відвідали Хуст та водоспад Шипіт , озеро Синевір . Екскурсіі були організовані , змістовні , цікаві . Ми із подругою отримали велике задоволення та море вражень від почутого і побаченого . Велика подяка менеджеру Оксані , яка увесь час була на зв"язку ,та гіду Сергію ...

  Подробнее...

   
 • Олександр 17.07.2020 20:17
  Взяв 2 екскурсії у Хуст до ооенів та сиру та у Воєводино з Підковою. Обидвома екскурсіями залишився задоволений, до плюсів можна віднести + малі групи + зручний транспорт + адекватні екскурсоводи (Сергій і Оксана показали себе професіоналами своєї справи і чудовими співбесідниками) + нормальні ціни + ...

  Подробнее...