Похід на Стримбу, жереп, ялівець…

проживание и питание:

This Browser is not good enough to show HTML5 canvas. Switch to a better browser (Chrome, Firefox, IE9, Safari etc) to view the contect of this module properly

reklama pro karpaty

Похід на Стримбу, жереп, ялівець…

 • Просмотров: 4922


      Я добре знаю, що правильного вибору в реальності не існує – є тільки зроблений вибір і його наслідки. І, тим не менше, дуже часто намагаюсь зробити Його – неіснуючий ПРАВИЛЬНИЙ вибір, щоб не шкодувати про втрачені можливості…

     Дуже давно в планах нашої дружної компанії з’явився пункт – здолати гору Стримба (1719м). Минулого року не вдалося, і ось в липні 2014, пункт «похід на Стримбу» – до виконання! Визначена дата, зібрались і обговорили деталі, наступає день від’їзду і, для нас з Іваном, постає момент вибору, хоча, якщо чесно, ніякого вибору і не було, а… просто життя підкоригувало наші плани.

     Ми часто змушені робити вибір, який заподіює біль, але потім ми переконуємося, що він був найкращий і найрозумніший. Але, ще Сенека сказав, що вибір допустимий тільки між зайвими і незначущими речами. Коли мова йде про важливі речі, потрібно приймати рішення, і я знаю: всі рішення, які я приймала на кожен із моментів були єдино-правильними!!! А осягнути неосяжне ще не вдавалось нікому:) На Стримбу ми не пішли, але враженнями і фото зі Стримби Ігор з Ренаткою поділились, чим з задоволенням поділюсь і я:)

     Стримба – гірська вершина в масиві Горгани. Розташована на кордоні Міжгірського і Тячівського районів Закарпатської області, на однойменному хребті – Стримба. Південно-західні схили гори лежать в межах Національного природного парку «Синевир». Висота Стримби – 1719 м. Вершина трикутної форми, з глибокими водозбірними воронками утвореними з дрібнозернистих пісчаників. Зустрічаються малі озера, кам'яні розсипи. Північно-західні і східні схили круті, південно-східний переходять в сідловину, в якій з'єднується з горою Стрімініс (1652 м). Вершина Стримба місцями заросла гірською сосною, схили – мохом, ялівцем і буком.
     Південніше Стримби розташований перевал місцевого значення – Присліп, за яким простягається хребет Красна, на північний захід – хребет Пішконя. На захід від гори лежить мальовнича долина річки Тереблі з селами Колочава, Горб, Негровець і Синевир. Найближчий населений пункт – с. Колочава.      Після цього походу, коли Ігор з Ренаткою ділились враженнями і розповідали як жереп заважав долати вершину, нарешті, розібралась, що ялівець і жереп це різні рослини. Раніше, була думка, що це одне і те ж.
     Сосна європейська, або Жереп, або Сосна гірська (лат. Pinus mugo) – хвойна рослина, щільний низький чагарник з короткими голками, що не перевищує у висоту 1 м. Крона плоско-округла, до 3 м шириною. Гілки різної довжини, розташовані дуже щільно і спрямовані вгору. Голки дуже різні за довжиною, але частіше короткі, спрямовані вгору, на кінцях пагонів більш радіальні. Шишки симетричні, майже сидячі; перший рік мають колір від блакитного до фіолетового, при повному дозріванні набувають колір від жовтуватого до темно-коричневого. А Ялівець, Яловець (Juniperus) - рід вічнозелених хвойних чагарників і дерев сімейства Кипарисові. Ялівець звичайний відомий також під назвою верес. Існує версія, що слово походити від кельтського ieneprus - колючий.
     Переказувати чужі враження від походу не буду, краще за мене це зроблять фото...

Facebook
Vkontakte

Поиск туробъекта

Новости

Отзывы


 • елена яковлева 04.09.2019 17:30
  Большая благодарность Виктории за отлично организованный тур "Знакомство с Закарпатьем"! Наша группа с Азовского моря осталась мало сказать очень довольна, благодаря Вам и вашему экскурсоводу Александру Середняку, все хотели остаться у вас. И этим, наверное, все сказано!Все влюбились в ваш край!Будем ...

  Подробнее...

   
 • Ольга Солодка 12.08.2019 16:18
  У суботу 10 серпня відвідали місто Ньїредьхаза та зоопарк у ньому. Залишились приємні враження і чудовий настрій.Особлив а подяка нашому екскурсоводу п.Мирону, який чітко, зрозуміло і цікаво розказав про саме місто; враховував побажання усіх учасників екскурсії та проявив людяність і небайдужість ...

  Подробнее...

   
 • Воротило Тетяна 07.08.2019 14:19
  Відвідали Кошице 04/08/19 та Токай 06/08/19. Обидві екскурсії дуже сподобалися. Окрема подяка екскурсоводу Юрію Яновському! Дізналися від нього багато нового та цікавого, також він виявився надзвичайно приємною людиною дійсно небайдужою до своєї справи.

  Подробнее...